«Дуже дякую за продуктові набори. Це гарна допомога нам пенсіонерам. Спасибі всім, хто піклується за нас, особливо працівникам фонду, які завжди уважні і привітні. Бажаю всім міцного здоров’я і Божої благодаті»

Пані Людмила, підопічна Карітасу Волноваха

Триває проект «ДоБаДі», який реалізується спільно з БФ «Життєлюб» та «Новою Поштою»! У липні проект охопив вже 28 міст – у кожному по 50 людей «золотого віку» отримали продуктові набори, закуплені за кошти соціально відповідальних бізнес-структур. Кожен набір – це допомога і підтримка, вдячність від людей, якими опікуються місцеві організації Карітасу – і життєві історії тих, хто прожив нелегке життя і зараз так потребує підтримки та милосердя.

Ось лише декілька історії тих, хто нещодавно отримав допомогу, і з ким поспілкувались наші співробітники.

Історія з Одеси

Зінаїді Дмитрівні цього року виповнилось 92 роки. Наймолодша в сім`ї з трьох дітей, прожила нелегке життя – матері не стало, коли їй було три роки, росла з мачухою. Коли почалась Друга світова війна і батька забрали в армію, мачуха залишила родину, старша сестра пішла на роботу, брат – на фронт, а Зіна залишилась одна. Доводилось жити в холоді та голоді. У свої 13 років вона дописала собі років і пішла працювати на пеньково-джутову фабрику, де працювала по 16 годин. Так і трудилась все життя, – у неї 56 років трудового стажу. Вже переїхавши до Одеси, вийшла заміж за офіцера, разом прожили 35 років. Смерть близької людини «підкосила» її здоров`я, хоч все життя Зінаїда Дмитрівна була дуже активною, навіть після виходу на пенсію продовжила працювати на громадській роботі, але роки беруть своє …. Залишилась сама, з квартири виходити тяжко, бо пересувається на інвалідному візку. Тому допомога від Карітасу та ДоБаДі стала дуже доречною.

Історія з Кам’янського

Лідія Петрівна живе сама. Має незрячого сина, який проживає окремо – в родині сина всі мають інвалідність через зір, тому піклуватись про літню жінку складно. А тут проблем ще додалося – у квітні вона перехворіла на COVID-19 та перенесла важку форму пневмонії. Хвороба дала ускладнення на роботу шлунково-кишкового тракту, погіршилась пам’ять. Лідія Петрівна тривалий час не виходить з квартири, тому допомога продуктами стала дуже потрібною і доречною.

Але наші історії – не лише про біль. Серед наших Ба та Ді є і дуже активні та життєрадісні люди!

Історія з Нововолинська

81-річна пані Антоніна – дитина війни, хоча самі події пам’ятає слабко, єдине, що запам’яталося, як ховалися в льосі від скинутих фашистами бомб. Все її життя було досить активним – починала секретарем судового засідання в Іваничівському районному суді. Всяке було – часи складні – часто доводилося їздити на відкритих бортових машинах на виїзні судові засідання у різні села. Багато життєвих історій довелося їй пропустити через свої відчуття, і в той же час керуватися законами того часу. У 1964 році її обрали секретарем Жовтневої селищної ради, на цій посаді жінка пропрацювала 45 років, завжди була в центрі подій селища, готова прийти на допомогу. Вийшовши на пенсію, залишилась депутатом селищної ради, членом виконавчого комітету. За останні 10 років очолювала селищний клуб «Надвечір’я» при будинку культури, у якому для людей поважного віку організовувала тематичні концерти та вечори зустрічей з ветеранами війни та праці.

«Я вдячна соціальним працівникам Благодійного Фонду «Карітас-Волинь» за турботу та допомогу продуктовим набором, – каже жінка. – Увага, привітність, яку я отримую від вас дуже важлива для мене. Нехай Господь Бог благословляє вас всіх за це добро, що несете у цей світ»

Історія з Бродів

Є серед наших підопічних і такі люди, як 78-річний Степан Федорович, якого добре знають у місцевому Карітасі. Він найактивніший серед чоловіків, учасників проектів організації. Сам шукає ідеї та теми для заходів, мобілізовує цільову групу, пропонує цікаві посильні активності поза проектною діяльністю. Пан Степан користується великим авторитетом серед молодих волонтерів. Вони жартома називають його «начальником волонтерів», часто телефонують йому, щоб спитати поради чи просто поспілкуватися, поділитися новинами. А ще у чоловіка неабияке почуття гумору, власним прикладом мотивує інших учасників проекту до соціальної активності.

«Сьогодні існує безліч невирішених проблем у людей мого покоління, – каже Степан Федорович. – А без Карітасу і його допомоги нам було б значно важче їх вирішувати. Спасибі що Ви є! Спасибі, що Ви завжди з нами, завжди поруч!»

Проєкт триває і долучитись до нього можуть всі бажаючі представники бізнес-структур – для участі підприємству достатньо обрати один або декілька населених пунктів і впродовж принаймні трьох місяців постачати йому продуктові набори. Вартість одного – 280 гривень, і його вистачає на місяць. Вартість партії наборів із 50 штук на місто – 14 000 грн. Пишіть на пошту happyoldcomua@gmail.com

Карітас України проводить постійний збір коштів від благодійників, аби 50 українців дорослого віку з Волновахи щомісяця могли отримувати такі ж великі продуктові набори. Допомогти просто – переходьте на http://caritas.ua/causes/dobadi-volnovakha/

Categories: Без категорії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *