Золота осінь на Рожнятівщині. Обабіч дороги стародавні клени, уквітчані багряним листям. Мовчать, похитуються од вітру. А скільки могли б розповісти нам про події жовтня 30-40-х рр. минулого століття, коли радянські окупанти намагались знищити усіх, хто їй співчував та допомагав воїнам Української Повстанської Армії, чинив опір розкуркуленню та встановленню радянської влади.

Карітас Івано-Франківськ спільно з департаментом соціальної політики Івано-Франківської ОДА минулого тижня провів ще дві зустрічі діалоги поколінь у форматі «Жива бібліотеки» до Дня захисника вітчизни в м.Рожнятів та м.Долина для учнівської молоді та осіб похилого віру.

Багато цікавих історій з життя політичних в’язнів та репресованих ми почули в ці дні, проте найбільше вразили розповіді людей про те, як радянська влада намагалась зломити дух українців та їхню віру в Бога. Учасники зустрічі пригадали собі імена двох священиків о.Мартиніяна Луціва та о.Омильяна Мицко, які пізнали чимало випробувань від сталінсько-більшовицького режиму, втратили найрідніших в світі людей, але не скорились у дусі, вірі та любові до Господа, але навпаки підтримували своїх парафіян та ставали для них прикладом жертовності в імя Бога, в імя національної ідеї.

Карітас Івано-Франківськ висловлює слова вдячності о.Василю Пастуху та Наталії Романів, які долучились до організації та проведення цих зустрічей. Волонтери Карітасу привітали учасників зустрічі, а опісля навідались з подарунками (солодощами, листівками, продуктовими наборами та засобами гігієни) до важкохворих з числа репресованих.

Люди раділи зустрічам з молоддю та ділились з ними своїми душевним болем від пережитого.

Захід відбувся в рамках проектів «Стала система Домашньої опік на Україні» (Карітас Відень) та «Покращення якості життя та сприяння подоланню соціальної ізоляції осіб похилого віру – політичних в’язнів та репресованих» (департамент соціальної політики Івано-Франківської ОДА).

Categories: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *